tęczowe abecadło
nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego; nauczyciel przyrody

Magdalena Pietka

Magdalena Pietka
Mam na imię Magdalena. Od 21 lat mam przyjemność wykonywania jednego z piękniejszych i najbardziej wymagających zawodów świata. Codziennie uczę dzieci i uczę się od nich. Wrażliwości, szczerości, bycia „tu i teraz”, inteligencji emocjonalnej. Towarzyszę w nabywaniu nowych kompetencji, wiadomości i umiejętności: słuchania, wypowiadania się, czytania, pisania i liczenia. Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej i przyrody. Wiele lat zdobywałam wiedzę w tym zakresie. Ukończyłam wyższe studia licencjackie w Bałtyckiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Koszalinie oraz wyższe studia magisterskie na Uniwersytecie Zielonogórskim w Zielonej Górze w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a także studia podyplomowe „Nauczanie Przyrody” w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Chcę być coraz lepszym nauczycielem, więc doskonalę swój warsztat pracy, tak aby ta droga, przez którą kroczę z dziećmi, była w pełni profesjonalna. Zdobyłam stopień nauczyciela mianowanego.
W swojej pracy z dziećmi stosuję różnorodne metody aktywizujące. Wyznaję zasadę, iż świat dzieci powinny poznawać wielozmysłowo, a proces uczenia odbywa się wtedy samoistnie. Nauka czytania jest łatwiejsza, matematyka w działaniu przyjemniejsza, świat przyrody ciekawszy dzięki bezpośredniej obserwacji, a kraina muzyki fascynująca dzięki umiejętności gry na flażolecie.
Obserwuję, rozmawiam, towarzyszę i pomagam współpracować ze Sobą wzajemnie, dzieciom i Rodzicom w tym ważnym procesie. To bardzo odpowiedzialne zadanie.

Uczę, bo uwielbiam to co robię.

Magdalena Piętka
+48 502 613 263
ul. Pierwszej Brygady 15B
Nauki humanistyczne
Nauki artystyczne
Nauki społeczne
Nauki ścisłe

Co mówią ludzie

Polecono mi wybrać Polsko-Angielską Szkołę Podstawową Tęczowe Abecadło jako szkołę podstawową dla mojego syna. Odwiedziłam szkołę, rozmawiałem z nauczycielami i…

tęczowe abecadło
Anna Kowalska

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem pierwszego spotkania z nauczycielami szkoły podstawowej Tęczowe Abecadło. Zauważyłem, że są otwarci i wykształceni.…

Marcin Wroński

Złóż wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej

Zapraszamy rodziców i ich dzieci do dołączenia do naszego zespołu i rozpoczęcia edukacji w Polsko-Angielskiej Szkole Podstawowej Tęczowe Abecadło.